Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.08.2016 19:02:08 

Live for speed

Co je LFS a jak začít?

Co Live For Speed nabízí?
Jednou z největších předností LFS je jeho fyzikální model , podoba s chováním skutečného vozidla je opravdu velice blízká. V LFS jsou simulovány aspekty jako teplota pneumatik, jejich opotřebení, znečištění, detailně je simulováno i zavěšení kol, které si schématicky můžete kdykoli za jízdy prohlédnout v akci. Spotřeba paliva je pak už samozřejmostí, množství paliva ovlivňuje celkovou hmotnost vozu ale i jeho těžistě. Z toho plyne, že v dlouhých závodech je třeba si dobře rozmyslet strategii zastávek. Co by Live For Speed bylo za simulátor, kdyby nebyl model poškození! Je možné ohnout zavěšení kola nebo poškodit tlumič. Je také možné poškodit karosérii, ale v S2 je tento model ještě nedokonalý a do S3 se na něm ještě určitě bude pracovat.

V této "hře" se neprojedete ve vozidlech jako Ferrari, Porsche či Subaru, stejně tak ani na žádném z reálných závodních okruhů. Ovšem nenechejte se odradit - vozidla i tratě v LFS jsou skutečně propracované, a tak Vám po chvíli ani nebude vadit, že řídíte "nějaké" FZ50, které vypadá jako kombinace Ferrari a Porsche. Jediným skutečně známým vozidlem ve hře je monopost Formule 1 - BMW Sauber. Mezi další licencovaná vozidla patří sportovní kabriolet RaceAbout a "motokára" MRT5. Celkem hra nabízí 19 aut se všemi druhy pohonu náprav (od rodinného hatchbacku, přes silnější sportovní vozy až po čistokrevné závodní speciály) a 6 závodních prostředí (z nichž každé obsahuje několik různě dlouhých kombinací, některé dokonce nabízejí rallycrossové úseky) a rozlehlé parkoviště s možností stavět si tratě z kuželů a s přilehlou drag stripovou rovinkou.

Ovšem ta pravá zábava přichází až s vyzkoušením online závodů: Na jednom serveru může závodit najednou až 32 lidí.
Je jen na Vás, jestli se přihlásite do nějaké z lig, které pořádá komunita, nebo se budete chtít jen tak projet mezi lidmi z jiných koutů světa - stačí 4x kliknutí myši a můžete závodit online.

Další užitečnou funkcí je tzv, LFS World: Hra je spojena s tímto obsáhlým webem se statistikami a databází unikátní online podporou skinů. Online statistiky každého závodníka jsou aktualizovány a obsahují mimo jiné i nejrychlejší zajetá kola, počet kol, ujetou vzdálenost, počet spáleného paliva. Ostatní uživatelé tyto statistiky samozřejmě mohou vidět i u všech ostatních hráčů. Na webu je také databáze závodních týmů. Navíc je zde seznam oficiálních světových rekordů v čase za kolo, kam mohou závodníci nahrát jejich „hotlapy“ nebo zhlédnout záznamy ostatních. Uživatelé také mohou nahrát na web své vlastní skiny, které jsou poté automaticky stahovány do hry ostatním hráčům.

A víc než to, LFS nabízí šanci proniknout do komunity závodníků: Která velmi úzce spolupracuje se samotným vývojovým týmem. Díky tomu je v nynější verzi zahrnuto mnoho nápadů, které vzešly právě z hlav lidí zmíněné komunity.
Tento závodní simulátor je vyvíjený pouze tříčlenným týmem (Scawen Roberts, Eric Bailey, a Victor van Vlaardingen) Hlavním účelem hry je poskytnout realistický závodní zážitek při online multiplayeru a single playerové závody proti AI (Artificial Intelligence) vozům.

LFS se oficiálně prodává pouze po internetu: A to tak, že plnou verzi si zdarma můžete stáhnout odkudkoliv, ale dokud si nezakoupíte licenci, bude se Vám tato plná verze chovat jako demo. Licenci je možno zakoupit přes oficiální stránky.

Hra má být vydána ve třech fázích: S1 (Stage 1), S2, a S3. Každá fáze bude obsahovat různá vylepšení, jako jsou fyzikální model, grafika a zvuk. Ti, kteří vlastní jednu z fází hry, mají samozřejmě přístup i k funkcím předchozích fází a demo serverům.

K odemknutí LFS se musíte zaregistrovat: Na oficiální stránce www.lfs.net klikněte na Create A New Account v pravém horním rohu stránky a vložte požadované informace (jméno, email, země). Dále si musíte zvolit Vaše heslo, které je třeba napsat 2x. Heslo byste měli vybírat obezřetně.Jestliže máte koupenou licenci a máte voucher kód, můžete jej vložit nyní, pokud jej nevložíte hra bude v demo módu ,poté můžete voucher kod vložit kdykoliv. Když stisknete tlačítko 'Odeslat', bude Vám zaslán email s odkazem pro potvrzení registrace. Poté, co na něj kliknete, bude Váš účet vytvořen a budete automaticky přihlášeni do stránky.Upozornění: K odemknutí LFS musíte být připojen k internetu!

 

 

     

     


     

TOPlist